logotyp
Login

BAG Diagnostics

Vítejte na stránkách společnosti BAG Diagnostics GmbH, dodavatele diagnostik a dalšího sortimentu pro zdravotnictví.

AKTUALITY:

ViroQ® SC2 Variant 1

NOVINKA: souprava na detekci jedotlivých variant SARS-CoV-2!
souprava využívá zkrácený PCR profil - výsledky již za 60 minut
detekované varianty: UK B.1.1.7; ZA B.1.351; BR P.1; BR P.2; BR B.1.1.28
 pro více informací nás prosím kontaktuje

SARS-CoV-2_Antigen_Rapid_Test

Nový test pro rychlou, levnou a jednoduchou diagnostiku SARS-CoV-2. Pro provedení testu není třeba laboratorní vybavení a hodí se proto i do nezdravotnických zařízení. Test využívá jako zdroj materiálu výtěr z nosu, který je přesnější než stěry z ústní dutiny a slin. 

kat.č. 728290SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test   25 testů v balení

kat.č. 728292Swabs - stěrové tyčky  25 kusů v balení  

pro více informací nás prosím kontaktuje.

ViroQ SARS FluA / B RSV RT PCR

pro celkové virologické  vyšetření respiračních nabízíme nově i kombinovanou soupravu ViroQ SARS-FluA/B-RSV

BAG ViroQ SARS-CoV-2

BAG ViroQ SARS-CoV-2

 rychlý RT-PCR test na diagnostiku SARS-CoV-2

CERTIFIKACE CE

princip testu:
RNA viru je v jednom kroku PCR přeložena do cDNA. Tato cDNA je v té samé PCR reakci namnožena s primery specifickými k vybraným genům viru SARS-CoV-2 (a kontrolnímu lidskému genu) a jsou detekovány produkty amplifikace.

doba trvání testu a validované RT-cykléry:  
 V RT-cykléru Biorad CFX-Cycler trvá PCR program 1 hodinu a 38 minut, ještě o něco rychlejší je v cyklérech Qaunt Studio.
Pro další RT-cykléry  ještě nemáme přesná data, ale test bude funkční na všech standardních RT-cyklérech se čtyřmi barevnými kanály (např. Lightcycler)
 
obsah soupravy: 

  1. Master mix: pro jednokrokovou PCR -> reverse transkripce + amplifikace 
  2. Reconstituční pufr 
  3. směs primerů a prób:

barva 1: virový gen 1 (E-Gen)

barva 2: virový gen 2 (RdRp Gen)

barva 3: buněčná kontrola (household gen) (RNAse P) 

  1. Pozitivní kotrola (SARS-CoV-2 pozitivní kotrola) (ViroQ Pos Ctrl)
Obsah soupravy je dostatečný pro 96 testů. Katalogové číslo 728250

 

distribuce a skladování:
soupravy budeme distribuovat při pokojové teplotě, tepolota skladování při -20 °C.

Zahrnutí buněčné kotroly do testu zabrání falešně negativním výsledkům testu v případech, kdy důvodem negativního výsledku je nedostatečné množství materiálu. 


již pracujeme na DRUH0U GENRACI testu, který bude jako materiál využívat přímo virový materiál a odpadne tak nutnost extrakce RNA a uštří tak cca 1,5 hodiny času.


Objednávky a obvyklá doba dodání

Od října 2020 budeme do ČR a SR objednávat zboží 2x měsíčně, vždy kolem 15. a 30. daného měsíce a dodání pak v následujících 10ti dnech.. Objednávkovým dnem je nadále páteční poledne nejbližší k danému datu. Obvyklé produkty držíme v určitém množství skladem v ČR. Pro možnost mimořádné urgentní objednávky nás prosím kontaktujte.

DNA-Length Standard

DNA-Length Standard (Délkový standard pro elektroforézu) Kat. číslo: 7097 již nebude dále v naší nabídce.

změna podmínek skladování u souprav HISTO TYPE

U souprav HISTO TYPE doporučujeme skladování buď v ledničce při 2-8° C, nebo při -20° C méně. V poslední době někteří zákazníci (vzácně) pozorovali při skladování v chladničce slabší nebo chybějící kontrolní proužky. Prosím, skladujte tedy 10x PCR buffer ze soupravy při ≤ -20°C (stejně jako skladujete polymerázu). To by mělo případnému problému zabránit.


BAG Health Care semění na BAG Diagnostics

BAG Health Care semění na BAG DiagnosticsS rozvojem naší společnosti vznikla potřeba změnit naší firmu v holding a oddělit tak jednotlivé části. Diagnostická divize se od 1.6. 2019 jmenuje BAG Diagnostics GmbH. Označení na testovacích soupravách, návodech atd. budeme měnit průběžně. Děkujeme za pochopení a doufáme že BAG Diagnostics budete mít stejně rádi (ne-li více) jak BAG Health Care.

spolehlivá firma 2021

spolehlivá firma 2021I pro rok 2021 jsme nositeli označení SPOLEHLIVÁ FIRMA v katalogu Živých firem.

EWIC 2019

EWIC 2019 13. až 16. března 2019 se koná již po třinácté konference East-West Immunogenetics Conference, tento rok v Chorvatském Záhřebu. BAG Health Care GmbH bude samozřejmě přítomno a těšíme se, že se tam s ...
Více informací

RANK 2019

Těšíme se na vás v Pardubicích, kde se tradičně ve dnech 6. a 7. února 2019 bude konat konference RUTINNÍ ANALÝZA NUKLEOVÝCH KYSELIN.

I. ČESKÝ HEMATOLOGICKÝ A TRANSFUZIOLOGICKÝ SJEZD

BAG Health Care GmbH bude se bude letos účastnit I. ČESKÉHO HEMATOLOGICKÉHO A TRANSFUZIOLOGICKÉHO SJEZDU, který se bude konat ve dnech 16.-19. září v Praze. Moc rádi se s Vámi uvidíme na našem stánku.

HISTO TYPE Q

V dubnu 2018 jsme uvedli na trh první výrobek nové řady HISTO TYPE Q pro real time PCR HISTO TYPE B*27 Q pro rychlou a přesnou diagnostiku predispozice k Morbus Bechtěrew. Během roku pak uvedeme další real time soupravy pro diagnostiku HLA asociovaných chorob a později i pro klasickou typizaci celých lokusů. Pro více informací kontaktujete naše prodejce.

HISTO SPOT AB

Zásadní novinkou roku 2018 je uvedení souprav HISTO SPOT AB na trh. Tyto soupravy pro screening a identifikaci HLA protilátek tak doplňují soupravy HISTO SPOT SSO a ERY SPOT SSO testů pro přístroj MR. SPOT.
Vstoupili jsme do programu CCS pro snížení emisí a z každého spotřebovaného litru paliva přispíváme 19 haleřů na projekty ochrany a obnovy životního prostředí. Připojte se také!

Nová řada produktů pro molekulární typizaci erytrocytů - ERY SPOT

Na podzim 2015 uvede BAG Health Care GmbH na trh zcela novou řadu výrobků ERY SPOT. Tato řada výrobků využívá principu SSO PCR (Polymerase Chain Reaction-Sequence Specific Oligonucleotide Probe), tedy reverzní hybridizace jednovláknové DNA z amplyfikace na oligonukleotidových próbách. Díku tomuto uspořádání lze provádět s minimem práce velké množství typizací v krátké době. Testy budou využívat již zavedený přístro MR. SPOT a k interpretaci bude sloužit rozšířený program Histo Match. Tímto propojením se značně rozšiřují možnosti tohoto systému a nezbývá, než těšit na přelom roku 2015/2016 kdy přibude třetí způsob využití přístroje MR. SPOT, a to stanovení HLA protilátek.

Změna názvu a katalogových čísel u výrobků HISTO TYPE a BAGene

V roce 2017 jsme změnili názvy všech výrobků a katalogových čísel v produktový řadách HISTO TYPE (spp typizace HLA) a BAGene (ssp typizace červených krvinek). Z názvů jsem odstrani "Happy Pack", čili například BAGene ABO-TYPE Happy Pack se mění na BAGene ABO-TYPE. Zkrácená byla i katalogová čísla (nahlédněte do aktuálního ceníku, nebo zde k jednotlivým výrobkům.
Omlouvám se za případné komplikace, ale věříme, že kratší názvy budou dlouhodobě příjemnější.

Polymeráza Happy Taq zůstává součástí kitů a je nadále pro naše zákazníky zdarma!!!

ČSN EN ISO 11140-1

Od 1.8.2015 vstoupila v platnost  ČSN EN ISO 11140-1  Sterilizace výrobků pro zdravotní péči - Chemické indikátory - Část 1: Obecné požadavky.

Podle této normy byla změněna klasifikace chemických indikátorů sterilizace. Nejsou již řazeny do tříd, ale do typů 1-6  podle požadavků na jejich funkci a kategorií   e, s, i


Nové řady výrobků pro HIGH RESOLUTION HLA typizace

V průběhu roku 2015 uvádíme na trh novou řadu výrobků pro systém HISTO SPOT pro high resolution typizace.
Soupravy HISTO SPOT Xtend obsahují rozšíření pro základní soupravy HISTO SPOT 4D.

Tuto novou produktovou řadu doplňuje ještě souprava pro typizaci Null alel HISTO SPOT Null Ex1/4/7.

Všechny nové soupravy fungují na stávajících přístrojích MR. SPOT a vyhodnocení se provádí v nové verzi softwaru Histo Match.

Katalog výrobků pro kontrolu sterilizace a mytí 2015/2016

Vážení přátelé,
kontaktujte nás, rádi Vám zašleme  katalog výrobků pro kontrolu sterilizace a mytí na rok 2015/2016
Také máte možnost si  stáhnout jeho .pdf verzi.
Těší se na Vás kolektiv BAG


Naše společnost byla zařazena do katalogu ověřených firem.

Systém TwinTube

Systém TwinTube umožňuje kvalitní a ekonomické testování sterilizace dutin vsázkovými indikátory, indikátory pro Bowie-Dickovu zkoušku a biologickými indikátory. Více informací naleznete na stránkách výrobku .

Kontejnery HardTop Box

Nově jsou v naší nabídce kvalitní německé sterilizační kontejnery HardTop Box v mnoha velikostech a to jak v provedení s filtrem, tak i speciální bezfiltrové s patentovaným systémem EasyStop .

UPOZORNĚNÍ NA ZMĚNU U INDIKÁTORU SONOCHECK

V roce 2012 došlo k drobné změně v indikátoru SonoCheck.  U nových šarží se může stát, že i u dobře provedeného testu zůstanou skleněné kuličky zelené. Nadále platí, že pro vyhodnocení testu je důležitá změna barvy kapaliny (zelená neprošel, žlutá v pořádku).Barva kuliček nehraje ve vyhodnocení žádnou roli.

Crosstex BioSafe - Antimikrobial Medical Face Mask

Crosstex BioSafe - Antimikrobial Medical Face Mask  obličejová maska firmy Crosstex napuštěná antimikrobiálním prostředkem Biosafezajišťuje ochranu proti chřipce (i kmen A H1N1)snižuje nebezpečí kontaminace z povrchu maskyPFE = záchyt 99.8% částic o velikosti 0.1 mikrometruBFE = záchyt > 99%vnější bílá vrstva je odolná proti ostřiku kapalinamivnitřní bílá vrstva je celulózová a hypoalergennímaska je velmi měkká, netrhá se, nemačkápohodlné gumičky za ušiexspirace 3 roky od data výroby
Balení: 40 ks ...
Více informací

obličejová maska ISOLATOR PLUS podle normy FFP2

obličejová maska ISOLATOR PLUS podle normy FFP2

BAG Health Care si Vám dovoluje nabídnout výtečné CE certifikované obličejové masky  ISOLATOR PLUS od Americké firmy Crosstex International. Masky jsou certikovány podle FFP2 pro zvýšenou ochranu pacientů i personálu. Nově byly zlepšeny parametry záchytu nejmenších částeček.

  • PFE – 99.9% @ 0.1 mikrometru
  • BFE – 99.9% @ 3.1 mikrometru


balení 28 ks

cena vč. DPH:  Kč 1.298,-

podrobný popis a certifikáty

stránky výrobce

 


nový web spuštěn

3.3. 2008 jsme pro Vás zprovoznili nové webové stránky. Doufáme, že nám jejich nová struktura umožní Vás ještě lépe informovat o všech aktualitách, akcích a dění ve firmě a Vám usnadní vyhledávání informací.

Pokud snad nebude vše zpočátku fungovat zcela ideálně, omluvte nás a dejte nám vědět. Vytváříme tento web pro Vás a budeme Vám vděčni za vaše připomínky.

důležité zmeny:

  • vyhledávání již funguje v celém rozsahu stránek, netřeba tedy hledat tak jako dříve danou kapitolu
  • ceny se pro registrované uživatele nezobrazují přímo pod výrobkem, ale jsou k dispozici celé ceníky ke stažení

BAG se mění na BAG HEALTH CARE

V roce 2007 se společnost BAG - BiologischeAnalysenystemGmbH rozhodla reflektovat stále vzrůstající význam své divize kontroly sterilizace a dezinfekce stejně jako vzrůstajícího významu trhů mimo zemi původu a přijala nový název BAG Health Care GmbH. Více naleznete v kapitole Historie.

Diagnostika celiakie

Vlivem kvalitních testů na celiakii stále vzrůstá počet nově diagnostikovaných pacientů. Vyšetření hladiny protilátek je klíčové při stanovení diagnózy celiakie. Vysoká hladina IgA protilátek v krvi ...
Více informací
BAG Diagnostics GmbH, organizační složka

tel: +420 286 840 508
tel: +420 777 227 437
fax: +420 286 840 510

E-mail: info@bag-diagnostics.cz

Home page: http://www.bag-diagnostics.cz

IČO: 27569616
DIČ: CZ27569616

Informace o GDPR a cookies
tel: +420 286 840 508 , tel: +420 777 227 437 , E-mail: info@bag-diagnostics.cz

Vytvořeno © 2007 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www pro zdravotnictví Spolupráce: Webdesign